Joga

Joga - Amazinių salaŽodis „joga“ išvertus iš sanskrito kalbos reiškia „sąjunga“.

 

Sąjunga tarp kūno ir proto, tarp minčių ir veiksmų. Glaudus ryšys tarp to, ką galvojame ir to, ką ištransliuojame aplinkiniams. Sąjunga tarp to, kuo norime būti ir to, kas iš tiesų esame.

 

Todėl joga – tai ne tik kūno, bet ir dvasios lankstumas. Tai mūsų sielos augimas, mūsų asmeninis pokytis ir tai, ką mums patiems reiškia šis pasikeitimas. Nuo tos akimirkos, kai nusprendžiame prieš save išsitiesti jogos kilimėlį, viskas keičiasi. Kasdien gyvenimas įgauna naują kokybę, kitokią prasmę ir begalę naujų spalvų. Lengviau priimame naujoves, pokyčius bei išbandymus. Ir pagaliau po ilgų ieškojimų į mūsų kasdienybę ateina taip laukta dvasios ramybė.

 

Asanų metu vengiama staigių ir intensyvių raumenų judesių, skatinančių padidintą pieno rūgšties gaminimasi ir nuovargį sukeliantį jos susikaupimą raumenų skaidulose. Tai gali neutralizuoti raumenų skaidulose esančios šarminės medžiagos arba didesnis įkvepiamo deguonies . Todel jogoje labai svarbus kvėpavimas. Kūno sveikata – tai daugelio faktorių apspręsta būsena, kai paklusdami protui, visi kūno organai funkcionuoja tobulai.Jogos užsiemimų metu visi judesiai atliekami lėtai, kontroliuojamai, taisyklingai kvėpuojant ir atsipalaiduojant.

 

Jogos asanos veikia kūno audinius tarsi ranka spaudžianti kempinę. Jų metu audiniai yra švelniai ir lėtai suspaudžiami. Suspaudimo metu pasišalina susikaupusios atliekos. Atleidus gyvybiškai svarbios maisto medžiagos ir energija patenka į kiekvieną ląstelę. Giliai kvėpuojant asanoje į ląsteles patenka daugiau deguonies. Asanos taip pat masažuoja vidaus organus ir stimuliuoja virškinamojo trakto raumenis, pagerindamos peristaltiką.

 

Joga palaiko jaunatvišką raumenų tonusą, elastingumą ir harmoniją. Raumenų tonusas ir elastingumas padeda išlaikyti kūno jaunystę. Asanos išmankština visus kūno sąnarius, išlaisvina juos, sumažina apsauginių kremzlių transformaciją ir atstato taisyklingą kaulų padėtį. Jogos pratimai pagerina kraujotaką neapkraudami širdies ir padeda arterijų sienelėms išlikti elastingoms

 

Brigita Katkevičienė

Joga į mano gyvenimą atėjo po sunkių sveikatos sutrikimų. Palaipsniškai ėmiau gilintis į jos praktikas, ir pastebėjau ryškius ne tik sveikatos pokyčius bet ir minčių švarumą.Supratau, kad, kai mano protas ramus, galiu suvokti tai, kas yra tikra.

Joga praktikuoju jau penkerius metus. Išbandžiau keletas jogos rūšių ir galutinai apsistojau ties Shakti joga. Tai klasikinės jogos šaka siejanti dvasios, proto ir kūno harmoniją.

Kai joga tapo mano gyvenimo dalimi nusprendžiau, kad noriu tuo dalintis su kitais žmonėmis. To vedina baigiau Mai Ram jogų mokyklą ir tapau sertifikuota jogos mokytoja.